رفتن به بالا

تلفن : 09120404586


دستگاههای مکنده صنعتی

در قسمت پیشین این مقاله، نکاتی را در مورد مکنده های صنعتی بیان کردیم و توضیحاتی در مورد آن دادیم. در این قسمت و ادامه پست پیشین، ساختار آن را شرح داده‌ایم.

 

اجزای مکنده های صنعتی

 

فیلتر

یکی از مهم‌ترین بخش‌های مکنده های صنعتی ، سیستم فیلتراسیون آن‌ها است. بدیهی است که جاروبرقی صنعتی بدون سیستم فیلتراسیون مناسب و کارآمد، کارایی چندانی نخواهد داشت؛ زیرا در چنین شرایطی، گردوغبار و آلودگی جمع‌آوری شده همراه با جریان هوا دوباره به محیط بازمی‌گردد. فیلتر یک مکنده های صنعتی یا جاروبرقی صنعتی علاوه بر توانایی فیلتراسیون بالا باید توانایی مقاومت در برابر جریان مکش پمپ را نیز داشته باشد. در غیر این صورت، عمر مفید فیلتر کاهش یافته و مکنده های صنعتی عملکرد بهینه خود را از دست خواهند داد.

 

مکنده های صنعتی

دستگاه مکنده صنعتی

 

فیلترهای استفاده شده در مکنده های صنعتی

 

انواع فیلترهای استفاده شده در مکنده های صنعتی را در این قسمت معرفی کرده و توضیح داده‌ایم.

  • فیلتر پاکتی کاغذی، در دو نوع فیلترهای کاغذی استاندارد و فیلترهای کاغذی الکترواستاتیک
  • فیلترهای غشایی پلی کامپوزیتی و پلی‌استری
  • فیلترهای HEPA و ULPA
  • فیلترهای با کاربردهای خاص همانند فیلترهای کارتریجی، فیلترهای پلی‌اتیلنی متخلخل

 

یکی از مدلهای دستگاه گردگیر صنعتی

شماتیک دستگاه گردگیر صنعتی

 

مخزن

همان‌طور که از نام آن مشخص است، مخزن مکنده های صنعتی محل ذخیره مواد، آلودگی‌ها و گردوغبارهای جمع‌آوری شده است. مخزن مکنده های صنعتی باید مقاومت بالایی داشته باشد تا جابجایی‌های متناوب برای تخلیه مواد باعث آسیب‌دیدگی آن نشود. از سوی دیگر، جنس مخزن باید با نوع مواد جمع‌آوری شده متناسب باشد. برای مثال، با توجه به نوع مواد مقاومت سایشی بالایی داشته باشد و در صورت مکش مایعات، در برابر خوردگی مقاوم باشد. علاوه بر این، سهولت خارج کردن مخزن از جای خود و جایگذاری دوباره آن و حجم مخزن از موارد دیگری هستند که در مورد مخزن مکنده های صنعتی اهمیت زیادی دارند.

 

نمونه ای از دستگاه گردگیر صنعتی

دستگاه گردگیر صنعتی

 

مزایای استفاده از مکنده های صنعتی در نظافت

 

استفاده از دستگاه‌های نظافت صنعتی مکانیزه و قدرتمند موجب تخصصی شدن و در نهایت بهینگی نظافت سطوح می‌شود. اما مکنده های صنعتی نیز به دلیل طراحی صنعتی و قدرتمند، ویژگی‌هایی دارند که موجب بهبود نظافت می‌شوند. در ادامه این مقاله، شرکت طاها فن برخی از مزایای استفاده از مکنده های صنعتی برای نظافت را توضیح داده است.

 

کنترل و حذف مؤثر گردوغبار

در روش‌های سنتی نظافت مانند جاروب کردن دستی و سیستم‌های دمش هوا، گردوغبار از محیط حذف نشده و فقط از محلی به محل دیگر منتقل می‌شود. حال آنکه مکنده های صنعتی به دلیل داشتن سیستم مکش قوی و فیلتراسیون مؤثر، گردوغبار موجود در فضا را به نحو مؤثری جمع‌آوری کرده و از بازگشت مجدد آن به محیط جلوگیری می‌کنند.

 

نمونه ای از یک دستگاه مکنده صنعتی

دستگاه مکنده صنعتی

 

سرعت بالا

نظافت منظم محیط‌های وسیع با استفاده از روش‌های سنتی، فرآیندی خسته‌کننده و بسیار زمان‌بر است و برای انجام این عملیات باید از ابزارهای کارآمد استفاده کنید که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، امکان نظافت بهینه محیط را برایتان فراهم کنند. مکنده های صنعتی دقیقاً با چنین هدفی طراحی شده‌اند و استفاده از آن‌ها باعث می‌شود نیروی کار موردنیاز برای نظافت یک فضای مشخص کاهش یابد و یا عملیات نظافت در مدت‌زمان بسیار کوتاه‌تری انجام شود.

 

نظافت عمیق‌تر

قدرت مکش بالای مکنده های صنعتی باعث می‌شود که نظافت به شکل مؤثری انجام شود. با استفاده از مکنده های صنعتی برای نظافت موکت‌ها و فرش‌ها، انواع آلودگی‌ها و گردوغبار جا گرفته در تاروپود موکت یا فرش کاملاً خارج می‌شوند. بدین ترتیب، عمر مفید فرش یا موکت افزایش می‌یابد و ظاهر مناسب آن برای مدت طولانی‌تری حفظ خواهد شد. با استفاده از روش‌های سنتی، امکان دستیابی به چنین سطحی از نظافت وجود ندارد. استفاده از مکنده های صنعتی در مکان‌های تولیدی و صنعتی مختلف باعث حذف مؤثر آلودگی‌ها، گردوغبار، انواع میکروب‌ها و باکتری‌ها می‌شود؛ درنتیجه، سطح بهداشت مطلوب محیط تأمین شده و عمر مفید تجهیزات تولید افزایش یافته و هزینه تعمیرات و نگهداری کاهش می‌یابد.

 

نمونه ای از یک دستگاه سیکلون

دستگاه سیکلون

 

انعطاف‌پذیری بیشتر

مکنده های صنعتی غالباً سری‌های مختلفی برای انجام عملیات نظافت متفاوت، خرطومی‌های بلند و انعطاف‌پذیر، لوله‌های دارای قابلیت تغییر طول و تجهیزات جانبی دیگری دارند. درنتیجه، فضاهایی که دسترسی به آن‌ها دشوار است، به‌طور بهینه‌ای نظافت می‌شوند. انواع مدل‌های مکنده های صنعتی آب‌وخاک برای مکش مایعات طراحی شده‌اند. مدل‌های مکنده صنعتی ضد انفجار در محیط‌های حاوی ذرات قابل‌احتراق، سطح ایمنی و سلامت کارکنان را ارتقاء می‌بخشند. علاوه بر این، مدل‌های خاصی از مکنده صنعتی برای جمع‌آوری پسماندهای بسیار سبک و کاربرد در صنایعی همچون نساجی طراحی شده‌اند. به‌عبارت‌دیگر، توسعه و پیشرفت پیوسته فنّاوری تولید مکنده صنعتی در طی سال‌های اخیر، کاربرد این دستگاه سودمند را در بیشتر محیط‌ها امکان‌پذیر کرده است.

 

شرکت طاها فن

 

شرکت طاها فن تولید کننده برجسته انواع تجهیزات مربوط به تهویه مطبوع در کشور، در این مقاله
اطلاعاتی را در مورد یکی از تجهیزات مهم سیستم تهویه مطبوع به نام دستگاه مکنده صنعتی فراهم کرده است
و امیدوار است برای کاربران خود مفید باشد.اگر در مورد محصولات ما سوالاتی داشتید، یا قصد سفارش محصول
دارید، می‌توانید با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس بگیرید و با آنها مشورت کنید.

 

 

شرکت طاها فن

شرکت طاها فن

دیدگاه

  • نظری
Call Now Buttonتماس بگیرید