رفتن به بالا

تلفن : 09120404586


نمونه ای از اگزاست فن

استفاده از دستگاه های اگزاست فن در محل‌هایی که بدان نیاز دارند، چندین مزیت دارد. برخی از کاربردهای دستگاه های اگزاست فن این است که برای امور مهمی از جمله زدودن آلودگی‌ها از هوا و از بین بردن گرمای بیش‌ازحد محیط و تبدیل آنجا به محیطی دلچسب با هوایی مطبوع بسیار مناسب است. در این قسمت، اطلاعاتی  را باید در مورد دستگاه اگزاست فن بدانید، برایتان آورده‌ایم.

 

رویه اصلی دستگاه های اگزاست فن

 

مانند سایر تجهیزات الکتریکی، اگزاست فن با نیروی برق کار می‌کند؛ رویه کلی آن شامل جریان برق می‌شود که از میان سیستم و بخش‌های مختلف آن عبور می‌کند تا باعث چرخش موتور شود و سپس پره‌ها را به حرکت می‌اندازد.

 

تصویری از یک اگزاست فن صنعتی

اگزاست فن صنعتی

 

عملکرد پره‌های دستگاه های اگزاست فن

 

هنگامی که موتور فن شروع به کار می‌کند، پره‌های دستگاه های اگزاست فن به چرخش می‌افتند. با چرخش پره‌ها هوا به‌سوی فن کشیده شده و مقداری از آن جذب می‌شود. عملکرد دستگاه های اگزاست فن باعث می‌شود هوای گرم در بیرون از اتاق رها شده و هوای تازه‌تر و خنک‌تر به داخل آن وارد می‌شود. جریان یافتن هوای تازه در محیط، رکود هوا در اتاق را کاهش می‌دهد و در اتاق‌ها و فضاهایی که تهویه مناسبی ندارند، اهمیت بسیاری دارد.

 

نقش ترموستات

 

اکثر دستگاه های اگزاست فن در ساختار خود ترموستات دارند. به طور کلی، ترموستات زمانی به کار می‌آید که هوایی با دمای نسبتاً بالا وارد اتاق یا فضا شود. با ورود این هوای گرم، پیامی به‌سوی اگزاست فن فرستاده می‌شود. ساده‌تر بگوییم، پس از ارسال پیام، موتور به حرکت درمی‌آید و پره‌ها به چرخش می‌افتند
تا دمای هوا را تنظیم کند، تا جایی که هوا خنک‌تر شود.

 

نمونه ای از دستگاه های اگزاست فن

اگزاست فن صنعتی

 

موقعیت فن

 

اگر می‌خواهید یک اگزاست فن نصب کنید، بهترین کار آن است که تا حد امکان آن را در ارتفاع بالا نصب کنید. زیرا تجربه نشان داده است که هر چه اگزاست فن را نزدیک به سقف نصب کنید، عملکرد بهتری خواهد داشت. به این دلیل که هوای گرم به‌ طرف بالا و نزدیک به سقف می‌رود و اگر فن پایین‌تر از سقف نصب شود، حجم زیادی از هوای گرم اتاق را از دست می‌دهد و درنتیجه نمی‌تواند کارکرد مؤثری داشته باشد. بدیهی است که هر چه هوای گرم بیشتری به اگزاست فن برسد، مقدار بیشتری از آن را جذب خواهد کرد و مقدار بیشتری را از اتاق خارج خواهد کرد. در نتیجه، هوای تازه‌تر و خنک‌تر با سرعت بیشتر و در زمان کمتری به اتاق خواهد رسید.

 

دستگاه های اگزاست فن

دستگاه های اگزاست فن

 

 ویژگی‌ها و کاربردهای مختلف دستگاه های اگزاست فن

 

دستگاه های اگزاست فن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که علاوه بر فراهم کردن هوای تازه، برای از بین بردن رطوبت هم استفاده می‌شوند. رطوبت، به‌ویژه در حمام‌هایی که آب فراوانی در آن‌ها ریخته می‌شود، وجود دارد. اگزاست فن با عملکرد خود رطوبت موجود در هوای اتاق را جذب می‌کند و در نتیجه،  جلوی ایجاد مشکلاتی مانند رشد قارچ و کپک و آثار منفی ایجادشده به دلیل وجود آن‌ها را می‌گیرد. به همین دلیل، بهتر است که در حمام خود یک اگزاست فن داشته باشید، به‌ویژه اگر فضای آن به شکلی است که به‌طور کافی تهویه نمی‌شود. دستگاه های اگزاست فن بوهای موجود در فضای اتاق را نیز کاهش می‌دهند. برخی از مدل‌های این
فن‌ها به لامپ اتاق نیز وصل می‌شوند، به‌طوری‌که با روشن کردن لامپ اتاق، اگزاست فن نیز به‌طور خودکار روشن می‌شود.

امروزه دستگاه های اگزاست فن در اندازه‌های مختلف و طراحی‌های پیشرفته‌تری ساخته می‌شوند. علاوه بر این، اکثر تولیدکننده‌ها به مسئله سر و صدای اگزاست فن‌ها اهمیت بسیار زیادی می‌دهند و مدل‌های جدید از مدل‌های قدیمی‌تر سر و صدای کمتری ایجاد می‌کنند. یکی دیگر از جنبه‌های مهم این فن‌ها مصرف بهینه انرژی است که امروزه در اکثر مدل‌ها در نظر گرفته می‌شود. شرکت طاها فن یکی از شرکت‌های پیشتاز در زمینه تولید انواع اگزاست فن‌ها برای کاربردهای مختلف است.

 

نمونه ای از اگزاست فن صنعتی پشت بامی

اگزاست فن صنعتی پشت بامی

 

شرکت طاها فن

 

شرکت طاها فن تولید کننده برجسته انواع تجهیزات مربوط به تهویه مطبوع در کشور، در این مقاله
اطلاعاتی را در مورد یکی از تجهیزات مهم سیستم تهویه مطبوع به نام دمنده های صنعتی فراهم کرده است
و امیدوار است برای کاربران خود مفید باشد.اگر در مورد محصولات ما سوالاتی داشتید، یا قصد سفارش محصول
دارید، می‌توانید با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس بگیرید و با آنها مشورت کنید.

 

 

شرکت طاها فن

شرکت طاها فن

دیدگاه

  • علي طهماسبي
  • علي طهماسبي
Call Now Buttonتماس بگیرید