رفتن به بالا

تلفن : 09120404586


نمونه ای از یک کوره پخت رنگ

یکی از مهم‌ترین عناصر خطوط رنگ، کوره پخت رنگ است که بر اساس میزان تولید و مشخصه‌های رنگ (مایع یا پودری)، منحنی حرارتی پخت و چیدمان فضای کارگاهی طراحی و اجرا می‌شود. از آنجایی که انواع مختلف رنگ به دلیل پخت منحنی مشخصی دارند، میزان دما و مقدار گردش هوا باید به‌طور پیوسته کنترل شود و دمای داخل کوره پخت رنگ باید کاملاً یکنواخت باشد تا کلیه رنگ‌ها به‌طور کامل مغزپخت شوند و به حداکثر کیفیت موردنیاز برسند.

 

تصویری از یک کوره‌ پخت رنگ

کوره‌ پخت رنگ

کوره پخت رنگ نسبت به حجم و شمار قطعه در ابعاد و شکل‌های مختلف ساخته می‌شود. انواع کوره پخت رنگ به صورت باکسی، تونلی و یو شکل (U) ساخته می‌شود. بعد از زیرسازی و تمیزکاری، پخت رنگ به‌عنوان اصلی‌ترین پارامترها برای رسیدن به پوشش نهایی مطلوب است. دمای پخت پایین یا زمان ماندن کم در کوره پخت رنگ نامناسب باعث ضعیف شدن مقاومت‌های مکانیکی و شیمیایی رنگ و ایجاد ظاهری نامطلوب برای رنگ می‌شود. پخت با دمای بالا و زمان بیشتر از حد استاندارد نیز باعث مات شدن رنگ‌های براق و تغییر رنگ پوشش می‌شود. این نکته را هم بگوییم که یک پوشش استاندارد می‌تواند یک سطح سخت، براق، انعطاف‌پذیر و بسته به نوع رزین به کار رفته، مقاومت مناسب و مطلوبی در برابر خوردگی ایجاد نماید.

 

کوره پخت رنگ

کوره پخت رنگ

کوره‌های پخت رنگ با زمان تقریبی ۳۰-۲۶ دقیقه و حرارت حداکثر تا ۲۵۰ درجه سانتی‌گراد توانایی پخت منظم انواع رنگ‌های پودری و مایع را مطابق منحنی پخت دارند. این کوره‌ها قابلیت خشک کردن و دفع حلال از رنگ و نیز پلیمریزاسیون رزین رنگ‌ها را در دماهای مختلف دارند.
حرارت کوره پخت رنگ به‌وسیله مبدل حرارتی شامل مشعل و سیستم گردش هوا تأمین می‌شود. کنترل و تنظیم حرارت کوره پخت رنگ به وسیله ترموستات به روش PID کنترلر قابل تنظیم و کنترل است. برای جلوگیری از خروج هوای داخل کوره پخت رنگ از دو دستگاه پرده هوایی استفاده می‌شود.

 

نمونه ای از کوره پخت رنگ

کوره پخت رنگ

 

برخی از ویژگی‌های کوره‌های پخت رنگ

 

نصب آسان به دلیل داشتن ساختار مناسب

کاست مدولار و ساختار قابل توسعه

داشتن فن جریان هوای گرم که به‌طور مستقل کنترل می‌شود

نصب در سطح جهانی که کمترین میزان اتلاف حرارت را دارد

صرفه‌جویی بیشتر در مصرف انرژی که موجب کارآمدی بالاتر و نتایج بهتر می‌شود.

 

برخی از کاربردهای کوره پخت رنگ

 

پخت یا خشک کردن رنگ

فرآوری پودر

پخت روغن جلا یا روکش ژله‌ای

 

 

شرکت طاها فن

 

شرکت طاها فن تولید کننده برجسته انواع تجهیزات صنعتی مهم در کشور، در این مقاله
اطلاعاتی را در مورد یکی از تجهیزات صنعتی مهم  به نام کوره‌های پخت رنگ فراهم کرده است و امیدوار
است برای کاربران خود مفید باشد. اگر در مورد محصولات ما سوالاتی داشتید، یا قصد سفارش محصول دارید،
می‌توانید با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس بگیرید و با آنها مشورت کنید.

 

شرکت طاها فن

شرکت طاها فن

 

Call Now Buttonتماس بگیرید