رفتن به بالا

تلفن : 09120404586


تصویری از یک فن سانتریفیوژ

در پست پیشین ما اطلاعاتی را در مورد فن های سانتریفیوژ یا گریز از مرکز منتشر کرده و توضیحاتی درباره‌شان دادیم. در ادامه آن مقاله می‌توانید اطلاعات تکمیلی را بخوانید.

 

ملاحظات کاربردی برای فن های سانتریفیوژ یا گریز از مرکز هوزینگ دار

 

هنگام استفاده از فن های سانتریفیوژ یا گریز از مرکز هوزینگ دار، باید امکان اثر سیستم در نظر گرفته شود. در واقع، این اثر به شکل و اندازه کانال خروجی بستگی دارد. در نتیجه، برای به حداقل رساندن این اثر دودکش تخلیه باید به درستی طراحی شود.

از آنجایی که که ویژگی سرعت در خروجی یک فن اندازه یکنواختی ندارد، در فاصله مجاز و مشخص یک مسیر مستقیم باید برای خروجی در نظر گرفته شود تا فشار و سرعت هوا در تمامی مقطع کانال خروجی به شکل یکنواخت توزیع شود.

اگر یک چرخش یا خمیدگی در کانال پیش از این فاصله وجود داشته باشد، فشار استاتیکی خارجی فن (ESP) تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

 

اجزای فن های سانتریفیوژ یا گریز از مرکز

فن سانتریفیوژ

 

فن محفظه ای 

 

نوع دیگری از فن های سانتریفیوژ یا گریز از مرکز فن‌های محفظه‌ای هستند که به آنها Plenum Fan    گفته می‌شود. فن‌های  Plenum  محوطه‌هایی  دارند که هوای مکیده شده در آن‌ها آزادانه به یک فضای پرانرژی (پر فشار) تخلیه می‌شوند. این مدل از فن های سانتریفیوژ یا گریز از مرکز هوا را در همه جهات تخلیه می‌کنند و صرف نظر از جهت داشتن جریان به عنوان یک فن، در یک محفظه مکش و در سمت دیگر در محفظه‌ای فشار ایجاد می‌کنند.

این فن‌ها، نوع سنتی بکوارد یا  ایر فویل  دارند. تقریباً همیشه، تیغه‌های آن‌ها از نوع تک عرض و تک ورودی (SWSI) هستند.

 

تصویری از فن سانتریفیوژ بکوارد

فن سانتریفیوژ بکوارد

 

فن های سانتریفیوژ یا گریز از مرکز از نوع single-width, single-inlet

 

این فن‌ها بر اساس تخلیه هوا در یک فضا یا plenum به طور مستقیم و تحت فشار قرار دادن این plenum در طول عملیات کار می‌کنند. فن های plenum  فشار استاتیک را از طریق تحت فشار قرار دادن plenum یا کابینت در سطوح تخلیه ای ایجاد می‌کنند. این امر باعث می‌شود تا نیاز به وقفه برای رسیدن جریان هوا کاهش یابد. به طور معمول، این فن‌ها یک پروانه بزرگتر در حال چرخش دارند. در مقایسه با فن‌های  محصور یا هوزینگ، سرعت بالاتر برای رسیدن به فشار و جریان قابل ملاحظه است.

 

تصویری از فن سانتریفیوژ فوروارد

فن سانتریفیوژ فوروارد

 

ملاحظات استفاده از  فن های سانتریفیوژ یا گریز از مرکز پلنوم

 

فن‌ها برای استفاده‌های کاربردی بسیار مناسب هستند. اتصالات این تجهیزات در بخش تخلیه فن انعطاف پذیری بالا و بسیار خوبی دارند.

اتصالات تخلیه می تواند از هر طرف فن ساخته شود تا زمانی که اتصالات ساخته شده  پایین دست پروانه فن و دخالت نکنید فن از مجموع آنها پشتبانی می کند

از آنجایی که پروانه فن باز است، علاوه بر توزیع نسبتاً یکنواخت جریان هوا در داخل plenum یا section، فن در داخل کابین فن نیز فشار static  ایجاد
می‌کند. فن های Plenum، با توجه به ساخت و ساز سنگین وداشتن تیغه‌های ایر فویل  قادر می‌توانند در سرتاسر فن فشار استاتیک بالا ایجاد کنند.
به طور کلی، فن‌های  Plenum در سرعت های بالاتری می‌چرخند و اغلب در مقایسه با سایر  همتایان خود پروانه‌های بزرگتری دارند. در حالی که
انعطاف پذیری محل انشعاب پلنوم آنها را مطلوب‌تر می سازد، تلفات مجرای خروجی نیز باید در نظر گرفته شود.

منطقه حدود ۲۴ اینچ بلافاصله بالادست یک فن به صورت تجربی یک مساحت کامل یکنواخت هوای کابینت ورودی را به جریان می‌اندازد.

 

نمونه ای از فن سانتریفیوژ یا گریز از مرکز

فن سانتریفیوژ یا گریز از مرکز

 

شرکت طاها فن

 

شرکت طاها فن تولید کننده برجسته انواع تجهیزات مربوط به تهویه مطبوع در کشور، در این مقاله
اطلاعاتی را در مورد یکی از تجهیزات مهم سیستم تهویه مطبوع به نام دمنده های صنعتی فراهم کرده است
و امیدوار است برای کاربران خود مفید باشد.اگر در مورد محصولات ما سوالاتی داشتید، یا قصد سفارش محصول
دارید، می‌توانید با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس بگیرید و با آنها مشورت کنید.

 

شرکت طاها فن

شرکت طاها فن

دیدگاه

Call Now Buttonتماس بگیرید