رفتن به بالا

تلفن : 09120404586


دمنده های صنعتی فشار قوی

در کنار سایر مقالات خود در مورد دستگاه دمنده صنعتی که در وب سایت ما دیده‌اید، در این مقاله نیز اطلاعاتی را درباره این تجهیزات مهم سیستم تهویه مطبوع برایتان فراهم کرده‌ایم.

 

آشنایی با دمنده صنعتی  نحوه استفاده حداکثری از دمنده صنعتی و کمپرسورها

 

برای آن که دمنده صنعتی و کمپرسورها بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند، باید نحوه استفاده مناسب از آن‌ها را بدانید. اگر سیستم طرح‌بندی مناسبی داشته باشد، در هزینه‌ها صرفه‌جویی بیشتری می‌شود و کارآمدی سیستم نیز تا حد فراوانی  افزایش می‌یابد. علاوه بر این، بهتر است در حین لوله‌کشی و نصب سیستم نیز مراقبت‌های لازم انجام شوند.

 

تصویری از یک دمنده سانتریفیوژی

دمنده سانتریفیوژی

 

درواقع، کمپرسورها و هواکش‌ها پمپ‌های گاز هستند. با این که ساختار مکانیکی کنترل مایعات این دستگاه‌ها مقداری با هم متفاوت است،  اصول عملکردشان با هم مشابه است؛ یعنی، گازها در آن‌ها فشرده می‌شوند که بخش زیادی از انرژی این فشرده  شدن به شکل حرارت و گاز به هدر می‌رود. این اتفاق باعث محدود شدن عملکرد کمپرسور  می‌شود، مگر این که فرآیند خنک‌سازی مناسبی اجرا شود. دستگاه‌های گازی مختلف را می‌توان بر اساس نسبت فشردگی یا کمپرس یعنی نسبت فشار نهایی P2 به فشار مکش P1 طبقه‌بندی کرد.

 

نمونه ای از یک دمنده سانتریفیوژی

دمنده سانتریفیوژی

 

هواکش و دمنده صنعتی سانتریفیوژی

 

انواع مختلفی از فن‌های سانتریفیوژ و آکسیال در این  مجموعه قرار می‌گیرند که نسبت‌های جایگزینی هوای بالا اما نسبت فشردگی پایینی دارند. معمولاً این فن‌ها، از نوع سانتریفیوژی، آکسیال یا احیاکننده هستند.

از آنجایی که این تجهیزات کلیرانس داخلی نسبتاً بالایی دارند، فشار تخلیه‌شان فقط به چند اینچ آب محدود می‌شود. به‌طورکلی، این انواع برای مواردی به کار می‌روند که به حجم بالا اما کم‌فشار نیاز دارند، مانند تهویه مطبوع، کوره‌ها، خنک‌سازی فشار پایین، سیستم‌های خروج گردوغبار یا دود، انتقال پنوماتیک فاز باریک و غیره.

 

نمونه ای از دمنده صنعتی فشار متوسط

دمنده صنعتی فشار متوسط

 

 دمنده صنعتی جابجایی مثبت (دمنده صنعتی ریشه‌ای)

 

انواع دمنده صنعتی دو لوب یا سه لوب در این گروه دسته‌بندی می‌شوند. این دمنده‌ها در نسبت‌های فشرده‌سازی متوسط کارایی بیشتری دارند و در نسبت‌های فشرده‌سازی ۱/۱ تا ۲ بیشترین کارآمدی را دارند. این نوع دمنده‌ها بیشتر در مواردی به کار می‌روند که در فشارهای تخلیه متغیر به میزان جریان نسبتاً ثابتی نیاز است. معمولاً این نوع دمنده صنعتی برای ظرفیت‌های ۱۰ مترمکعب بر ساعت تا ۱۰ هزار مترمکعب بر ساعت برای فشارهایی تا ۱ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع در ساختارهای تک‌مرحله‌ای در بازار وجود دارد.

این نوع دمنده صنعتی به‌طور گسترده‌ای در مواردی مانند حمل‌ونقل پنوماتیک، هوادهی در ETP، کارخانه‌های تولید سیمان، کارخانه‌های تصفیه آب برای شستشوی ثانویه فیلتر، کشت آبی، هوادهی و غیره به کار می‌روند.

 

دمنده صنعتی

دمنده

 

کمپرسورها – برای بالاترین نسبت‌های فشرده‌سازی

 

کمپرسورهای رفت و برگشتی، پره‌ای یا پیچی دستگاه‌های هستند که به‌طورکلی نسبت‌های فشرده‌سازی‌شان از ۲/۵ بیشتر
است. این کمپرسورها برای مواردی به کار می‌روند که به جریان هوای پایین اما پرفشار نیاز دارند، مانند ابزارهای پنوماتیک،
دریچه‌های الکترومغناطیسی، کارگاه‌های رنگ، سکوهای حفاری و غیره.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دمنده صنعتی می‌توانید مقالات دیگر ما را نیز بخوانید.

 

نمونه ای از دمنده ها

یکی از انواع دمنده ها

 

شرکت طاها فن

 

شرکت طاها فن تولید کننده برجسته انواع تجهیزات مربوط به تهویه مطبوع در کشور، در این مقاله
اطلاعاتی را در مورد یکی از تجهیزات مهم سیستم تهویه مطبوع به نام دمنده صنعتی فراهم کرده است
و امیدوار است برای کاربران خود مفید باشد. اگر در مورد محصولات ما سوالاتی داشتید، یا قصد سفارش
محصول دارید، می‌توانید با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس بگیرید و با آنها مشورت کنید.

 

شرکت طاها فن

شرکت طاها فن

دیدگاه

Call Now Buttonتماس بگیرید